U sklopu INTERREG IPA CBC Croatia – Bosnia and Herzegovina – Montenegro 2014 – 2020. projekta Fortitude predstavljene su interaktivne aplikacije za multimedijski totem na području Nacionalnog svetišta Sv. Josipa u Karlovcu. Nositelj projekta je Tvrđava sv. Mihovila Šibenik (Javna ustanova Tvrđava kulture Šibenik) s partnerima Gradom Karlovcem, Općinom Herceg Novi, Općinom Bar i Gradom Banja Lukom.
Glavni cilj projekta Fortitude je razvoj i poboljšanje pratećih turističkih objekata na povijesnim tvrđavama te stvaranje zajedničkih kulturnih događaja koji će povećati turističku atraktivnost programskog područja i očuvati kulturnu baštinu. Kroz ovaj projekt, Grad Karlovac dobiva niz novih sadržaja na Starom gradu Dubovcu što uključuje nova multimedijska rješenja namijenjena posjetiteljima, opremu za održavanje manifestacija, te tematske turističke staze o karlovačkoj fortifikacijskoj baštini.
Kako bi se razvila nova turistička ponuda utemeljena na baštini u povijesnim fortifikacijama, Grad Karlovac se u sklopu projekta Fortitude odlučio za implementaciju interaktivnih aplikacija za vanjski multimedijski totem na području Nacionalnog svetišta Sv. Josipa.
Isporučiti kvalitetno, vizualno impresivno, a istovremeno troškovno isplativo rješenje u obliku interaktivnih aplikacija koje će biti odlično primijećene i prihvaćene od strane posjetitelja svetišta.
U kreativnom dijelu projekta bilo potrebno razviti vizualni sadržaj i dizajnirati korisnička sučelja koja bi na najbolji način predstavila projekt Fortitude.
Uz primjenu naših proizvoda: PandoPad® Manager, PandoPad® Applications i PandoPad® TOTEM jedinica, realizirani su svi interaktivni servisi potrebni za informiranje i predstavljanje projekta Fortitude. Rješenje je centralno upravljivo, te omogućuje jednostavno ažuriranje sadržaja administratorima, u bilo kojem trenutku.
Ideja interaktivnih aplikacija projekta Fortitude je prikazivanje digitalnog sadržaja o povijesnim tvrđavama koje uključuju Stari grad Dubovac u Karlovcu, tvrđavu Sv. Miheaela u Šibeniku, tvrđavu Kastel u Banja Luci, Stari grad Bar u općini Bar te tvrđavu Forte Mare u Herceg Novom.
Posjetitelji će moći istražiti i otkriti priču povijesnih tvrđava te saznati sve o projektu kroz razne albume i brošure, a isto tako će moći ostaviti svoje utiske nakon posjete lokaciji.
Interaktivni sadržaj je kreiran i upravljan iz PandoPad® Manager sustava kojem se jednostavno pristupa putem web preglednika. U njemu je moguće uključiti ili isključiti prikaz pojedinih PandoPad aplikacija, upravljati svim višejezičnim sadržajima, slikama, fotografijama, video zapisima, rasporedom prikazivanja itd.
Za najmlađe posjetitelje posebno su osmišljene zabavne aplikacije poput PandoPad® Puzzle, PandoPad® Quiz i PandoPad® Memory s raznim motivima povijesnih tvrđava.
Na ovom primjeru vidimo aplikaciju Geolocator koja umjesto da nudi odgovore na pitanja u tekstualnom obliku, od igrača zahtjeva da odgovore dodirivanjem točne pozicije na geo mapi. Karakteristike ovakvih aplikacija pružaju mogućnost različitog broja pitanja, mogućnost unosa više mogućih odgovora, mjerač vremena potrebnog za odgovore, prikaz rezultata itd.
Na ovom primjeru vidimo aplikaciju PandoPad® eCard Selfie putem koje korisnici mogu odabrati jednu od ponuđenih slika, ubaciti fotografiju svojeg lica i pomoću integriranog e-mail sustava poslati virtualnu/digitalnu razglednicu.
Na ovom primjeru vidimo aplikaciju PandoPad® Outdoor Way Finder koja nudi zemljovid lokacije. Pomoću PandoPad® Managera unose se 'točke interesa' (POI) na Google mapi, otvaranjem kojih se prikazuju detaljnije informacije ili put od mjesta na kojem se nalazi PandoPad totem do odabrane točke.