U Općini Donja Voća je u sklopu projekta DETOX predstavljena virtualna zagorska hiža koja uspješno spaja tradiciju s modernom tehnologijom i interpretira život Voćanaca kroz prošlost. Projektom je renovirana stara zagorska etno kuća, izgrađena 1917. godine, a njezin interijer nadopunjen je multimedijskim sadržajem uz pomoću kojeg se posjetitelji mogu upoznati s povijesti ovoga kraja. U sklopu projekta provođene su brojne aktivnosti oživljavanja tradicionalnih aktivnosti mještana ovoga područja, o čemu su izrađeni i trajni zapisi.
Projekt DETOX podržan je od strane Europske unije i sufinanciran iz Europskog fonda za regionalni razvoj u okviru Programa suradnje Interreg V-A Slovenija-Hrvatska. Opći cilj projekta DETOX je „detoksicirati“ stresom opterećenog čovjeka, aktivno očuvati etnološku baštinu ruralnih krajeva, te ju uključiti u prekogranični održivi turistički paket. U projektu su se provodile brojne aktivnosti koje su doprinijele očuvanju i promociji kulturne i etnološke baštine područja, te povećanju broja posjetitelja.
U sklopu projekta DETOX, općina Donja Voća se odlučila na preuređenje stare zagorske etno kuće i na suvremeni način aktivno očuvati etnološku baštinu ruralnog područja, te ju uključiti u održivi etno turizam.
Izazov ovog projekta bio je stvaranje različitih multimedijskih rješenja koja bi što realnije posjetiteljima omogućila upoznavanje sa ondašnjim običajima, jelima, starim predmetima i ostalim značajnim autohtonim detaljima.
Rješenje je bilo potrebno opremiti paketom centralno upravljanih multimedijskih aplikacija te je u kreativnom dijelu projekta bilo potrebno proučiti bogatu etnološku baštinu ruralnog područja, razviti vizualni sadržaj i dizajnirati korisnička sučelja.
Isporučen je hibridni hologramski sustav s 2D hologramskom projekcijom i 3D projekcijskim mapiranjem na holo lutku. Kao dio Virtualnog zida sjećanja, isporučeni su zidni tableti te jedna PandoPad® WALL 22“ interaktivna jedinica u autentičnim drvenim okvirima. Isporučen je jedan interaktivni zagorski stol koji sadrži paket PandoPad® Applications. Isporučen je inovativni prenosivi sustav virtualne stvarnosti za virtualno putovanje voćanskim krajem. Na kraju, kao centralno mjesto za upravljanje svim sadržajem isporučen je PandoPad® Manager sustav.
Hibridni hologramski sustav s 2D hologramskom projekcijom i 3D projekcijskim mapiranjem na holo lutku prikazuje razgovor bračnog para na izvornom zagorskom dijalektu.
Hologramski sustav uključuje revolucionarnu tehniku projekcije na takozvanu holo lutku. Proces započinje izradom 3D modela glumca, od koje se dalje nakon specijalne obrade radi print 3D glave koja se montira na lutku. Osim slike koja se projicira na lice, u hologramskom sustavu se nalazi i zvučnik koji zvukom prati pokrete lutke i zaokružuje multimedijski doživljaj.
Interaktivni zagorski stol dominira prostorom virtualne zagorske hiže s brojnim aplikacijama i sadržajima koji se uklapaju u autentični interijer postava. Svim sadržajima i aplikacijama se može pristupiti i upravljati iz centralnog sustava PandoPad® Manager.
Posjetitelji će na interaktivnom zagorskom stolu moći isprobati razne aplikacije te se upoznati sa starinskim jelima, dokumentima, starim predmetima, i ostalim značajnim autohtonim detaljima. Nakon pregledava galerije slike tradicionalnog života, posjetitelji će moći poslati virtualnu razglednicu (e-razglednica) svojim najbližima, ili pak zaigrati interaktivnu igru pripremanja zagorskih štrukli.
Paket PandoPad® Applications također nudi pregršt zabave i za one najmlađe. Stoga je moguće zaigrati popularne igrice poput slaganja slagalica, kviza, te igre memorije.
Virtualni zid sjećanja predstavlja skup digitalnih albuma sa starim fotografijama djetinjstva, školskog doba, radova, vjenčanja i ostalih aktivnost koji se prikazuju na tabletima i interaktivnoj jedinici u autentičnim drvenim okvirima. Interaktivna jedinica također uključuje virtualno slikarsko platno na kojem posjetitelji mogu slikati uz upotrebu virtualnih boja i kistova (virtualna galerija naivnog slikarstva).