U sklopu proslave 130. obljetnice osnutka 1. hrvatskog dobrovoljnog vatrogasnog zbora u Varaždinu, 19. lipnja 1994. otvorena je novoizgrađena zgrada Muzeja hrvatskog vatrogastva. Tokom godina broj eksponata je rastao, te se javila potreba za postavljanje zgrade u adekvatan izložbeni prostor. Stoga se muzej odlučio na postavljanje multimedijskog kioska koji bi prikazao zanimljivu i bogatu tradiciju hrvatskog vatrogastva putem modernih aplikacija.
Muzej hrvatskog vatrogastva nudi posjetiteljima uvid u iznimno zanimljiv razvojni put hrvatskog vatrogastva, kroz prikaz tehničkog razvoja oprema i napredovanja same vatrogasne organizacije. Muzej se danas rasprostire na 400 m2 prostora u prizemlju i na prvom katu novoizgrađene zgrade a u fundusu muzeja nalazi se oko 1200 predmeta.
Kako bi prikazali Muzej hrvatskog vatrogastva kao svojevrsni centar za proučavanje hrvatske vatrogasne povijesti, donijeta je odluka o postavljanju multimedijskog kioska koji bi animirao posjetitelje uz edukativno-zabavni sadržaj.
Isporučiti kvalitetno vizualno impresivno, a istovremeno troškovno isplativo rješenje u obliku interaktivnog kioska koji će biti odlično primijećen i prihvaćen od strane posjetitelja muzeja.
Rješenje je bilo potrebno opremiti paketom centralno upravljanih multimedijskih aplikacija te je u kreativnom dijelu projekta bilo potrebno proučiti bogatu tradiciju hrvatskog vatrogastva, razviti vizualni sadržaj i dizajnirati korisnička sučelja.
Isporučena je jedna PandoPad® WALL 42“ jedinica smještena u prostor muzeja. Na kraju, kao centralno mjesto za upravljanje svim sadržajem isporučen je i PandoPad® Manager sustav i paket PandoPad® Applications.
Posjetitelji imaju priliku proučiti bogatu tradiciju hrvatskog gospodarstva uz PandoPad interaktivne aplikacije. Moguće je pregledati razne fotografije poznatih vatrogasaca, vidjeti vatrogasce u akciji, te zaigrati razne igre poput kviza, slaganja slagalica, bojanke itd.
Na ovom primjeru vidimo aplikaciju Geolocator koja umjesto da nudi odgovore na pitanja u tekstualnom obliku, od igrača zahtjeva da odgovore dodirivanjem točne pozicije na geo mapi. Karakteristike ovakvih aplikacija pružaju mogućnost različitog broja pitanja, mogućnost unosa više mogućih odgovora, mjerač vremena potrebnog za odgovore, prikaz rezultata itd.
Na ovom primjeru vidimo aplikaciju PandoPad® eCard Selfie putem koje korisnici mogu odabrati jednu od ponuđenih slika, ubaciti fotografiju svojeg lica i pomoću integriranog e-mail sustava poslati virtualnu/digitalnu razglednicu.