Potpuna obnova zgrade Arheološkog muzeja Istre (AMI) u Puli, jedna od najvećih investicija Ministarstva kulture i medija u Republici Hrvatskoj i samog Muzeja. Projekt također uključuje obnovu Malog rimskog kazališta koje će moći primiti oko 2.000 ljudi, baš kao za vrijeme staroga Rima, te montiranje najvećeg ekrana u ovom dijelu Europe, od preko 400 kvadrata. U prvoj fazi opremanja postavljena je i nekolicina multimedijskih unutarnjih kioska i vanjskih totema te playeri za digital signage ekrane i video zidove.
Arheološki muzej Istre je jedan od najpoznatijih muzeja u Hrvatskoj osnovan 1902. godine u Puli. Prostire se na površini od 3600 m². Muzej čuva izloške s područja Istre i Primorja iz prapovijesnog, antičkog, ali i srednjovjekovnog razdoblja. Muzej radi na unapređivanju stručnoga, istraživačkoga i znanstvenog rada, uz djelatnosti prezentacije arheološke građe.
Arheološki muzej istre odlučio je inicirati projekt putem kojeg će se potpuno obnoviti zgrada Muzeja te Malog rimskog kazališta. Stoga se Muzej odlučio za postavljanje multimedijskih unutarnjih kioska i vanjskih totema s mnoštvom interaktivnih aplikacija i sadržaja.
Isporučiti kvalitetno vizualno impresivno, a istovremeno troškovno isplativo rješenje multimedijskih kioska i totema koji će biti odlično primijećeni i prihvaćeni i od strane Muzeja te njegovih posjetitelja.
Rješenje je bilo potrebno opremiti paketom centralno upravljanih multimedijskih aplikacija te je u kreativnom dijelu projekta bilo potrebno proučiti kulturnu baštinu područja, razviti vizualni sadržaj i dizajnirati korisnička sučelja.
Uz primjenu playera za digital signage ekrane i video zidove, PandoPad® 22” FLOOR i PandoPad® 55” TOTEM jedinica, realizirani su svi interaktivni servisi potrebni za informiranje i prezentaciju sadržaja. Multimedijski totemi se sastoje od interaktivnog ekrana osjetljivim na dodir (touchscreen). Ekrani su najmodernije tehnologije, visoke svjetline, anti-glare (vidljivi na suncu) te visoke rezolucije.
Projekt obuhvaća obnovu stare austrougarske zgrade na 4.500 kvadrata koja je izgrađena 1890. za potrebe austrijske gimnazije, 1925. pretvorena je u kraljevski muzej Istre, a adaptirana je 1930. i pretvorena u gradski muzej.
Prva faza opremanja muzeja obuhvaća postavljanje multimedijske opreme ispred i unutar muzeja.
Moderni unutarnji multimedijski kiosci se dobro uklapaju u prostor te postaju fokalna točka pružanja informacija.
Kućišta naših totem jedinica su modernog, atraktivnog izgleda, posebno dizajnirana za vanjske instalacije i jednostavno postavljanje.
Video playeri za digital signage ekrane i video zidove pružaju podršku za prikazivanje digitalnih sadržaja (video, animacije, slike).
Kiosk je postavljen u prolazu gdje je olakšana dostupnost za velik broj turista i posjetitelja.
Kako bismo što više produljili životni ciklus vanjskih interaktivnih totema, stavili smo poseban naglasak na različite razine sigurnosti poput otpornosti na vandalizam, vremenske uvjete, nakupljanja tekućine, itd.