Grad Slavonski Brod, želeći oživjeti lik i djelo svoje sugrađanke Ivane Brlić Mažuranić, 2011. godine otkupio je Kuću Brlić, zaštićeno kulturno dobro, te krenuo u projekt obnove kuće u kojoj je živjela. Cjelovita obnova dio je Operativnog programa „Konkurentnost i kohezija 2014. – 2020.“ te je donijeta odluko o financiranju projektnog prijedloga „Integrirani program – Interpretacijski centar Ivana Brlić-Mažuranić“ ukupne vrijednosti preko 16 milijuna kuna.
Kroz uređenje i opremanje Interpretacijskog centra Ivana Brlić-Mažuranić, Slavonski Brod dobio je novu turističku atrakciju posvećenu očuvanju i prezentaciji kulturne baštine te uspomene na poznatu spisateljicu bajki.
Grad Slavonski Brod se odlučio za revitalizaciju kuće Ivane Brlić-Mažuranić u kojoj je cilj kombinirati tradicionalni postav i autentičnu restauraciju na način da se realizira suvremena komunikacija s posjetiteljima i napravi prostor za interaktivni kreativni centar.
Izazov ovog projekta bilo je uređenje i opremanje različitih multimedijskih rješenja koja povezuju tradiciju i moderno te što realnije posjetiteljima omogućuju da zarone u čaroban svijet najljepših bajki.
Kuća je obogaćena prigodnim multimedijalnim i interaktivnim sadržajima kako bi se na što bolji način približila i novim, mladim generacijama. Na taj način Kuća Brlić postaje prostor koji prati svjetske trendove u području razvoja kulturnog i književnog turizma, s posebnim naglaskom na edukaciju djece i mladih.
Isporučena je oprema za hologramske projekcije, oprema za interaktivne točke postava koje uključuje dva zidna interaktivna sustava (55“ i 43“), tri tableta (10.1“), četiri projekcijska sustava, zidni sustav foto okvira sačinjen od 8 tableta (10.1“), interaktivne i neinteraktivne aplikacije, web stranica te centralni sustav za upravljanje i administraciju multimedijskih sustava.
Nakon obnove prizemlje kuće dobilo je širu turističko-kulturnu funkciju. Naime, uz informacijski pult za posjetitelje, ovdje se nalazi i suvenirnica te prostor za prijem djece u sklopu manifestacije „U svijetu bajki Ivane Brlić Mažuranić“ te raznih drugih prigoda. Također, prizemlje kuće služit će i kao dnevna knjižnica te javni prostor u kojem će građani moći pročitati novine i družiti se.
Prvi kat kuće zauzima stan Brlić koji se sastoji od dva salona, knjižnice, spavaće sobe, i dječje sobe koji su autentični te sadrže sav namještaj i inventar iz vremena kada je živjela i pisala Ivana Brlić Mažuranić.
U potkrovlju kuće nalazi se galerijski polivalentni prostor namijenjen književnoj umjetnosti, književnim večerima i kulturnim prezentacijama. U podrumu kuće Brlić nalazi se polivalentna dvorana koja će služiti kao prostor za događanja, degustacije i prezentacije.
Posjetitelje Interpretacijskog centra kroz prostor će voditi posebna mobilna aplikacija tj. mobilni vodič, a u svakoj od prostorija moći će odabrati dio aplikacije koji će ih voditi kroz priču o svakoj sobi prema tematskim cjelinama. Osim prostora kuće, aplikacija će poslužiti i kao vodič u prostoru dvorišta.
U sklopu projekta postavljena su i dva vanjska multimedijska totema.
U sklopu projekta izrađena je i web stranica koja sadrži razne zanimljivosti o životu Ivana Brlić Mažuranić, informacije o projektu, te link na mobilnu aplikaciju.
Otvaranjem novouređenog prostora na središnjem gradskom trgu, kao i kreiranjem novih digitalnih sadržaja koji će biti biti globalno dostupni, grad i njegova turistička zajednica, imaju priliku podržati i brendirati mnoštvo novih aktivnosti i događanja.